طراحی سایت
X

حمل و نقل جاده ای از گذشته تا به امروز
Edrisb13
/ دسته ها: اخبار

حمل و نقل جاده ای از گذشته تا به امروز

حمل و نقل جاده ای از گذشته تا به امروز  |   اتوبار مخابرات

مهم ترین سیستم در حمل و نقل زمینی، شامل راه آهن و جاده می شود. از گذشته تا به امروز شبکه های حمل و نقل دچار تغییرات گسترده و وسیعی شده است، اما هنوز با ساختار قدیمی و سنتی پیش می رود. جاده های زمینی، مسیر حرکت خود را از یک نقطه آغاز می کنند. مسیرهای جاده ای ابتدا برای حیواناتی مانند شتر و اسب برای اهداف تجاری شروع و بعدها استفاده از حمل و نقل به وسیله چرخ باعث رونق پیدا کردن جاده ها شد.

حمل و نقل در گذشته

اولین سیستم جاده ای در بین النهرین و سپس در بابل مورد استفاده قرار گرفت. ساختار مسیر اصلی به امپراطوری روم باستان برمی گردد. از این ساختار، گسترش سیستم نظامی، تجاری و اداری شکل گرفت و با پیدایش راه ابریشم ارتباط پایدار بین اروپا و آسیا به وجود آمد. حمل و نقل جاده ای دارای پیشینه تاریخی گسترده ای بوده و جنگ های پی در پی تغییر و تحولاتی در آن به وجود آورد که منجر به پیشرفت های گسترده ای شد.

توسعه جاده ها

توسعه جاده ها

توسعه تکنولوژی جاده ها باعث ایجاد مسیرهایی قابل اطمینان گشته و امروزه با اعتماد سفرها صورت می پذیرد و هر روز شاهد توسعه و گسترش آن هستیم، بزرگراه های بین شهری  رابط بین شهر ها و کشورهای مختلف هستند. بدون شک می توان گفت؛ بزرگراه ها بزرگترین دستاورد در صنعت حمل و نقل می باشند. بزرگراه ها هیچگونه تقاطعی ندارند و دسترسی در آن محدود است.  

بزرگراه ها

بزرگراه ها

در جاده ها و در قسمت تقاطع ها نشانه های ترافیکی قرار گرفته شده است، که باعث توقف وسایل نقلیه می شود. این روش توسط جاده های محلی تغذیه می شود که نقش مهم و اساسی آنها ارتباط اقامتگاه ها و فروشگاه های خرده فروشی با جاده های اصلی می باشد. یکی از امتیازهای مهم در حمل و نقل جاده ای نسبت به سایر روشهای حمل و نقل دستیابی به مقیاس های اقتصادی محدود و همچنین امکان توقف و یا تغییر مسیر در میان راه می باشد.

راه های جاده ای

راه های جاده ای

یک سیستم حمل و نقل جاده ای باید به صورت مهندسی و اصولی طراحی گردد و کنترل و نظارت دولتی مناسب بر آن وجود داشته باشد. اتوبار مخابرات با بهره مندی از متبحرترین پرسنل و نظارت ارگان های مربوطه امروزه به یکی از بهترین شرکت های حمل و نقل کالا تبدیل شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

Print
401 رتبه بندی این مطلب:
5.0

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x